Elvana Gjata - Tavolina E Mërzisë Lyrics
Jam atje ku rashe pertok
Ku me ke godit mas ulti n'bote
Jam me shishen e dashnise
Ne tavolinen e merzise
Jam atje ku u theva keq
Nga lista e te gjalleve
Ku ti me ke heq
Jam me troshat e dashnise
Ne tavolinen e merzise

Sa shume te pasna dasht
Sa shume te pasna perpi
Skam dit me bo ma mire
Me mire nuk pasna dit
Me mire nuk pasna dit
Sa shume te pasna dasht
Sa shume pasna perpi
Skam dit me bo ma mire
Me mire nuk pasna dit
Me mire nuk pasna dit

Dashnine e du
Po frike kam prej dashnise
Kjo jeta njerke me largoi prej shoqnise
Ma ka rujt nje vend te lire
Ne tavolinen e merzise
O zemer ja ku jam
Rrezome me gisht
Emrin thuma, njollose lirisht
Jam aty prej ka jam nis
Ne tavolinen e merzise

Sa shume te pasna dasht
Sa shume te pasna perpi
S'kam dit me bo ma mire
Me mire nuk pasna dit
Me mire nuk pasna dit
Sa shume te pasna dasht
Sa shume pasna perpi
S'kam dit me bo ma mire
Me mire nuk pasna dit
Me mire nuk pasna dit

Other Lyrics by Artist

Rand Lyrics

Elvana Gjata Tavolina E Mërzisë Comments
 1. Eda Tafili

  MA E MIRA JE 💗💗💗💗💗💗💗💗

 2. Elda Bare

  Super 👏

 3. Toni Daku

  si shpirt je moj Elvana per ty baj 3 muj burg😎😊

 4. noizy inho

  Oh motra avash se do bjesh na karigja

 5. Ani Love

  Diva e kenges shqiptare ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 6. edgar martin

  She’s so beautiful and her voice just goes through my whole body 🤩🤙🏽

 7. Illy Bunjaku

  Love you

 8. Alban Komorani

  Jee shuum e bukur 😘😘😘😘

 9. Naser Muslija

  Fenomen, Ballade.....Sa herë që e ndëgjon, secilen herë më e mirë....

 10. Donat Dushi

  Almost 3 minutes of goosebumps ✨
  🌹

 11. autumn 2017

  Kengetarja ma e zoja Ever!!!!!❤💯

 12. DJ NiR Maimon

  Love from DJ NiR Maimon ISRAEL 🇮🇱

 13. Mergime Zhegrova

  vallah traumlied bravo elvan tdu

 14. ĐÓŔÏÑÄ ĞJÕĶÄ!? Đöŕíï

  Elvana has a beautiful voice and beautiful song too

 15. il massacratore Kodra

  Super elvana

 16. Lusila Lusila

  Super kënge elvana

 17. jean Nicolas

  J'adore la musique Albane

 18. Enxhi Xhab

  Shum keng e bukur e kam mesuar permenc

 19. Sammira Tislar

  👏❤❤

 20. Arber Kastrati

  Të dua o kuva e shqipnis 🤣😂🇦🇱🇽🇰 a po martohemi

 21. Lina Morina

  O zot po bukur ❤❤

 22. Everything By Gledia

  Like pa e degjuar

 23. Omg

  Po ti thuash njerezve jashte jam 32 te thojne wow sa e re, vetem ne shqiperi te plaket shpirti qe 22

 24. vari topin

  Sa me qetson oo zot kur edigjoj bravoo cupa

 25. Gjon Krasniqi

  Elvana gjata qfar zoni te bukur

  Gjon Krasniqi

  Ne kenaqemi me kete kong ... Bravo

 26. Agron Krasniqi

  Elvana te dua qdo dit e ndegjoj ket keng mrekullia e 8

 27. MDS

  ❤️❤️❤️

 28. Aurora Aurora

  Kush me ben subscribe ne kanalin tim ja kthej pzls

 29. Shpresa Gashi

  brravi elvana gjata ti je nje yll i botes per mua ❤👍😗

 30. BRUNO GJONAJ TV

  super super super je ngekentarja ime e preferuar je super kengetare

 31. Bacalu IRY

  Very nice voice ....

 32. kamila cerri

  elvana gjataaaaaaaaaaa me e mira nga te gjitha

 33. Melda & Amra Family

  Great video Elvana

 34. Denisa Denka

  Nuk ka dyshim qe nga brezat e rinj Elvana eshte mbreteresha e artisteve Shqipetare ..Elvana te adhuroj...Je perfekte..Te uroj vetem sukses ,dhe shpresoj te te shoh 1 dite ne skenat gjigande boterore..ti mundesh zemer..

 35. James Rodriguez

  Na kepute ne ca momente shum te veshtire na vrave 😎😍

 36. Ardenisa Ajgeraj

  Elvana gjata

 37. KETRUSHAT

  Jam atje
  Ku rashe pertoke
  Ku mke godit
  Mas ulti nbote
  Jam me shishen e dashnise
  Ne tavoline e merzise

  Jam atje
  Ku u theva keq
  Nga lista te gjalleve
  Ku ti me ke heq
  Jam me troshat e dashnise
  Ne tavolinen e merzise

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite

  Dashnine e du
  Po frike kam prej dashnise
  Kjo jeta njerke
  Me largoj prej shoqnise
  Ma ka rujt nje vend te lire
  Ne tavolinen e merzise

  O zemer ja ku jam
  Rrezome me gisht
  Emrin thuma
  Njollose lirisht
  Jam aty prej ka jam nis
  Ne tavolinen e merzise

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite…

 38. Xuki Xxuukkii

  un jam e vogel ama du me ta jap ni kompliment mate mire se krejt kengtaret e mira qe i kam ngu nuk ka mat mie se ti Like ton jeten

 39. IN OM

  Oooohhh Elvana ta hongsha dialektin Gegë... Sa shumë t'ka hije 💓💓....
  Mbretreshë ke kon dhe do jesh 🇦🇱🇦🇱

 40. Super Girl

  Kush e do elvanen te bej subscrie

 41. Super Girl

  Kush esht me elvanen subscriber dhe like

 42. Blerim Zeqiri

  Kenga ma e degjaur ende ne Kosove ne qdo kafene shum po me pelqen

 43. alma 10293848765

  Na knaqe me kit kenge elvana

 44. Saimir Duka

  Bravo 🎙️

 45. Zijaver Alshiqi

  You are my fevorite singer good joob i love you 💗💗💗💗💗😍😍🤩🌷🌸

 46. Ella Mez

  Kjo po qe eshte kenge shqiptare, jo si ato kenget arabe qe kane filluar bejne gjithe shqipataret ne utube.

 47. gengen eshyrete belulit oj kunat jutube jutub

  te dua shum faleminderit zot qe e krijove

 48. gengen eshyrete belulit oj kunat jutube jutub

  je shum e bukur dhe na kenaqe me keto kenge

 49. Shpresa Gashi

  bukur❤❤❤❤

 50. charly charly

  Kendon ket keng per at qe ka vdek?

 51. Klevi Hoxha

  shum mire

  Klevi Hoxha

  mire shum mire

 52. Jovan Brnovic

  I’m from Serbian. And I love albanian music. I love Era, Nora, Dua Lipa, Rita Ora. Music build bridges! I love all good albanian people. Kosovo IS NOT Serbia. ❤️❤️

 53. ABBgango 01

  I love you ♥️♥️♥️

 54. Big France & Albania

  Shum e bukur muzika 😊bravo

 55. Amar Morina

  Je e mire dhe kendone dhe e bukuar

 56. xhesika vogli

  😍😍😍

 57. Kujtim Chiko

  Nice Women 😀

 58. eliza rodo fanour

  Bravo 👏 ze I vecant

 59. Miradije Gashi

  Shum ethjesht dhe ebukur pafund veq perpara🇦🇱🇦🇱

 60. Lindi Omuri

  Shume bukur😘😚😙

 61. izaura izaura

  Super!!!!

 62. Noel Skora

  Shum muzik e bukur

 63. hell GAMER

  50 52
  profesori kur tthot ske punu mir ntest ma mir nuk paskna dit

 64. Flo Flo

  Really lovely 🤩

 65. MATEO MATEO

  Super Kenge ... Elvana nje ze i pa pare. Pak dine te vleresojne nje muzike po kur dugjon zerin tend atere e kupton se cfare do te thote art dhe muzike bravo suksese te metejshme je me e mira ...❤❤❤

 66. saranda deda

  Oo sa mir
  I am 7 years old and my dream is to meet her
  DU SHUM 🌹🥀🧁
  From Klea deda🤓

 67. Adrian

  love albanian music from slovakia :D grua shume e bukur

 68. danjela blushi

  Brilante

 69. Елена Филина

  sunt de Moldova, pricep tare puţin albaneză (shqipe)... numai ştiu că dashnisă este dragoste... dar mi-a plăcut foarte )))

 70. valbona buci

  E mrekullueshme!

 71. Shkelqim Lleshi

  Elvana Gjata je fantastike si gjithmon 👌👏👏❤

 72. a1ien

  a pjau qet edhe juve videon si ma ngusht diqysh a veq mu?!

 73. festim manaj

  bravo na kenaqe shpirtin elvana

 74. andy k

  I love her from my 15 years old from the first song i hear from her 'jeta ime' i know that she can make to the top and now here we.are keep going beautiful in any way!!!

 75. Anisa Azizolli

  I am from turkey 🇹🇷 and i dont know what is she saying but i love this song ❤️

 76. Redion Ndreu

  Like elvana koment flori

 77. Redion Ndreu

  Super ze ze unik dhe melodik like plz

 78. Bella Pictures

  AH, KNAQESI :)

 79. Antoneta Seda

  Respekt je kengetare e vertet.

 80. helen osmani

  Amaizing song. Great voice. Beatiful.

 81. Ight imma Head out

  Jam atje
  Ku rashe pertoke
  Ku mke godit
  Mas ulti nbote
  Jam me shishen e dashnis
  Ntavolinen e merzis

  Jam atje
  u theva keq
  Nga lista tgjalleve
  Ku ti me ke heq
  Jam me troshat e dashnise
  Ne tavolinen e merzise

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite

  Dashnine e du
  Po frike kam prej dashnis
  Kjo jeta njerk
  Mlargoj prej shoqnise
  Ma ka rujt nje vend te lire
  Ntavolinen e merzis

  O zemer ja ku jam
  Rrezome me gisht
  Emrin thuma
  Njollose lirisht
  Jam aty prej ka jam nis
  Ntavolinen e merzis

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite

  Sa shume te pasna dasht
  Sa shume pasna perbi
  Skom dite me bo ma mire
  Ma mire nuk pasna dite
  Ma mire nuk pasna dite…

 82. Loresa Bega

  Shum mir te uroj sukses

 83. Remi Kurtishi

  Tavolina e shpise

 84. Elona Hoxha

  Bravooooooooo elvana

 85. Guy Fawkes

  E dobet

 86. Ardi Vejseli

  2:18 syte e bukur te Elvanes mbushur me lott:(

 87. Ilir Baca

  My Dream girl <3

 88. Eriona Tena

  Shume e bukur kenga

 89. samuel conceiçao

  I an brazilian ,the Elvana Gjata is beautiful, thank for this song,Elvana and Albanian faleminderit <3

 90. samuel conceiçao

  Albanian and Kosovo <3

 91. samuel conceiçao

  Eu não entendo mas meu coração sim,eu ainda vou falar albanês.

 92. El king Beraj

  Wow👍😍💕

 93. k k

  Ska rensi kush ka vedek merndsi muzika e mir

 94. marcusandmartinus macusandmartinus

  Super kengetare 😍😍😍😍😘😘