Elvana Gjata - Off Guard Lyrics
[Elvana Gjata & Ty Dolla $ign:]
Yeah you know you got me off guard, off guard, off guard
Why you gotta make it so hard, so hard, so hard
How you wake up in my heart?
I wasn't trying to meet nobody
Sucker Punch me with love
Yeah you know you got me off guard, off guard, off guard
How you wake up in my heart?

[Elvana Gjata:]
Caught me slipping with my guard down
Swear I had been in it all
Thought you would've gave up by now
But I see you ain't clean baby
I ain't never seen it coming, you was a nigga but ya gone off the Rose
You're a kangaray zipper ???
Took advantage of the moment, we was faded
Might've made it

[Elvana Gjata & Ty Dolla $ign:]
Yeah you know you got me off guard, off guard, off guard
Why you gotta make it so hard, so hard, so hard
How you wake up in my heart?
I wasn't trying to meet nobody
Sucker Punch me with love
Yeah you know you got me off guard, off guard, off guard
How you wake up in my heart?

[Elvana Gjata:]
Oooh, caught me off guard
Oooh, caught me off guard

[Ty Dolla $ign:]
I'd never seen it coming we were just drinking liquor
Going out that Tanqueray, you a Rose sipper
Ask you for a lighter, you make sure we were lit
I ripped a bump, you hit your cigarette
Out the door then you ask me where I'm going
Like you was tryna take advantage of the moment
Next, we was dippin through my hood bending corners
Moving hella fast

[Elvana Gjata & Ty Dolla $ign:]
Yeah you know you got me off guard (yeah), off guard (yeah babe), off guard (off)
Why you gotta make it so hard (make it so hard), so hard (yeah baby), so hard
How you wake up in my heart?
I wasn't trying to meet nobody
Sucker Punch me with love
Yeah you know you got me off guard, off guard, off guard
How you wake up in my heart?

[Elvana Gjata:]
Oooh, can't believe you, caught me off guard Ahh
Oooh, I can't believe you, caught me off guard
Nooo oooh
Nooo oooh
Ahhh ooh

Other Lyrics by Artist

Rand Lyrics

Elvana Gjata Off Guard Comments
 1. zamira zmajli

  Love you so much Elvana 😘😘😘😘😘

 2. Stella Boshnjaku

  Elvana you make us proud!! You are so talented not only in singing but also acting...you are so funny in your new movie with Ermalin , bravo I hope you reach where you deserve to be

 3. beauty expert

  Elvana je super si kur kendon shqip ashtu edhe anglisht, vazhdo na ndero kudo , njerezit flasin se jan xheloz per punen tende te palodhur...

 4. MiriLKing XLX

  Anyone who is listen to this song this month?

 5. Andi Zürich

  Young JLo

 6. Esmeralda Leontaris

  I love this song 😍beautiful elvana 🤤🤤❤️❤️

 7. mijapija

  Hahahahaa ihr Englisch killt mich. Albanisch passt einfach besser zu ihr

 8. Talisson Jiu Jitsu ريال

  What BEAUTIFUL WOMAN ....DAMMMN !#She's with good menage and sttaf ,should be a huge pop star with recognition worlwide !! Lol

 9. Savu danutz-grigore

  Good luck elvana

 10. proud mommy mummy

  Elvana ur the best ur accent is sweet like mein in kosoven 😍

 11. seoane miguel

  que sois dos por que en ciertas canciones pareces una adolecente y en otras una mujer bien echa y no es culpa de cuundo estuvo echa la video

 12. Hana J

  I don’t a understand when she sings English something not right she need to work maybe on English how to pronounce it I will be honest Albanian yes she’s the best

 13. Mimoza Idrizi

  Elvana je super mos i degjo te tjeret

 14. beauty expert

  Elvana kjo kenge esht e bukur edhe pse ska klikime,kendo ne gjith gjuhet e botes e prap bukur do dal kenga, qente le te lehin karvani ec perpara. Thjesht ji vetvetja e kush shan se nuk di anglisht ,ktu nuk esht konkurs anglishtet,kenga esht super...

 15. Mendu XHEKA Interpol E.E

  Wow beautiful

 16. Oceane Khalifa

  Te dua musica love music💎💎🇦🇱🇱🇷👌

 17. Albania For life

  ❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️🇦🇱❤️😩😩🇦🇱❤️

 18. senksful

  You beautiful! boobs!

 19. Hatixhe Salihu

  👏👏👌🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 20. Joneta _go

  schom e ketsche

 21. marinela luka

  Engjell e bukur elvana

 22. Eni Alfa

  Vk keng me keq

 23. Urmom Dotcom

  im literally so confusion

 24. Sarah D.

  🇦🇱🇩🇪 Albanische Music sehr schön

 25. Jona Zeki

  Bobobo cfare anglishte... nane oj nane... as ne kamion per ne londer vertet... hhahahhah

 26. adil dogani adil

  shit hapens elvana gjata in english fakk hahaha spot shkon sory per shqip ok haet diqysh

 27. killer1212

  Sa me vjen keq kto te Shqiperis qe så jan shtet ne vetit Edhe nuk kan arrutur asgjë !😏 te Kosoves per pak kohe Edhe kam prek kulmet e karjeres si ne fudboll ne kendim e shume qka !bravo Kosova Eshte per te ardhur keqardhje per Shqiprin

  Ela oni

  Nuk na duhet keqardhja jote ,kulmet e karrieres ato te famshit tuaj i arriten ne Kosove!?Dhe nqs ske pun tjeter mos shkruaj budalleqe se keshtu i bie sikur po flet kundra vetes apo sje shqiptar ti??

 28. Arjan Shaini

  ELVANA je super

 29. Χρήστος Γαλώνης

  Great one! Greetings from Athens

 30. Sxorpion King

  Qfar deshtimi😂😂 pale sa e ka pagu at byth ziun majmun me ba ket kang e ka deshtu kurva e tiranes. Niher muzik patriote niher me byth zi majmun tqifsha rracen e kurves

 31. R Ra

  She was more popular when sang in Albanian

 32. Massimo Remis

  Ok e provove ne anglisht eksperience e bukur por do te thoja. .STOP
  je ne ç'do lloj aspekti me interesante ne shqip edhe kur leviz duke kenduar shqip je me shume sexy. ..
  Anglisht? No baby c'mon NO WAY.

 33. L World

  The worst music of all Elvana! Why you put yourself soooo damn low?! OMG!!! This is soo bad!!!! Where you got this ghetto shit and all them cars?! this is not you! Youre by far better than this shit low crap! God!!! This is nothing of you!!!
  I am amazed how low you going!!!

  Bad to disappointment!!!!
  Delete this shit!!!

 34. thisis noizy

  super hit

 35. Emily Poprawski

  This song off guard really describles my chracter

 36. Madison Kunaiti

  Amazing on Fleek your voice is beautiful & super fly like no other. Your on Thuy level so pure

 37. Rencia J

  Pozdrowienia z Polski 💝🇵🇱

 38. d. korani

  I love this song ,the voice its amazing

 39. Sebije Kurtaj

  Elvana love u

 40. mhrni M

  some influences from Mariah Carey....but, the music is so soulful, vintage, super (90s-like).

 41. princesa daboss

  0:25😂stop robot

 42. uzeir mustafa

  A ka mundësi për ndonjë bashkëpunim me Chris Brown?

 43. omer sulejmani

  ej e ki dhi me mut qikit kang

 44. Aferdita Saliaj

  go ALBANIAAAAAA

 45. elektro vizi

  Go Tydolla $ign

 46. My name is WHAT

  Te mos ta pranoj me cunat e lagjes TY DOLLA SIGN se beri keng me Elvanen
  -Qia Robt me dor

 47. Muharrem Berisha

  Kenge italjane

 48. NeyMagicBappé

  nice song
  sh kong e bukur

 49. NeyMagicBappé

  elvana lopez ;)

 50. Elona Qejvanaj

  Brava
  ☀️☀️☀️☀️☀️

 51. albanian games

  😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😘

 52. Mateo LnK

  #colordayfestivalGreece 🇬🇷🇬🇷

 53. Anita B

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🤙🏼

 54. John Wick

  🇦🇱+🇺🇸 =best mix

 55. MONEY TV '

  Sa her ja kr dhen zezakut me bo bashkpunim

 56. Gaming hacker

  Deshtim

 57. Albulena Shala

  Per keng anglisht esht Dafina Zeqiri ❤️❤️

 58. Tea Mandro

  Nuk e kuptoj si ia del kjo te kendoje anglisht me nje ze sikur po kendon tallava. Per te ardhur keq Elvana 👎👎

 59. Yamkee Diosha

  She is Soooo!!!Cute when she smiles

 60. Yamkee Diosha

  Elvana is Soooo!!!Cute and beautiful

 61. RealIllyrian4life

  Per me ba fame ka shku e ka qite zezak! Krjet punen qe e ka ba deri qitash me sukses ndaj shikuesve Shqiptar i ka humbe me kete video!

 62. Albanesi tutti Comandanti

  Tkish bo me daffina Zeqirin kish dhez konga po elvana sosht per internacional ska talent per anglisht

  Albanesi tutti Comandanti

  Beautiful Life per tknu aglisht duhet me pas talent Elvana 0 osht ngat dafinea sdi qka e quani kt shum e dobet po ti je fans/e. i/e ksaj smirem me ty se kot t them un

  Beautiful Life

  Albanesi tutti Comandanti LOL jam simpatizant i Elvanes, fans eshte tjeter gje. Gjithesesi nuk ka lidhje me talentin anglishtja 😂 por me faktin e praktikimit dhe shqiptimit/theksit... Dafinen e pam se cfare fame internacionale ka marre. 😂😂😂

  Albanesi tutti Comandanti

  Beautiful Life ska mar ende ajo Era istrefi qe i mrini mbi 500m ka me mar elvana ku max views te qajo konga me capital t dhe luv me ka mor views edhe krejt tshqiptarve smunesh me mri me 1 kong mu bo internacionale fam munesh me mar por kryesorja o fansa

  Beautiful Life

  Albanesi tutti Comandanti ka 2-3 vite andej e asgje... beri 2 kenge ne anglisht dhe i deshtuan me keq se Elvana. Lere pastaj akoma me deshtim dhe albumi. E vetmja gje qe ben eshte kendimi neper clube te vogla ne New York, kaq. Era pastaj pati tjeter fat dhe i morri per mire por qe po zbehet kenge pas kenge. Gjithsesi uroj sukses jashte kufinjve per cdo shqipetar/e!

  Albanesi tutti Comandanti

  Beautiful Life shqiptari mrin me ni keng shqip bohet internacional me kong shqip edhe ja nis anglisht me knu se skan tru nuk shohin me qka kan mri Era tkish knu ke qekjo konga FiFa18 tkish knu shqip kish dhez konga 40M i kish mar prej shqiptarve edhe pi amerikanve kish mar 60 qe 100M views i mrin meniher se nese ske perkrahje prej shqiptare ski prej kujt me pas tjeter ata amerikant kan hy veq per ato dy idollat e kan pa se ato dy skan knu shum ma shum ka knu era edhe e kan lon mas dore kongen gjithashtu edhe shqiptaret e lan mas dore ere shkaku qe smarin vesht anglisht nuk munet at me e ngu nsecilen kong amerikant se ajo fam ka por ska fansa t amerikes klm.

 63. pubg mobile

  Deniz beni hatirladinmi okul arkadaşım m.efe gülkeme çalınca gelsin

 64. Shpresaalilii Shpresaa

  Elvana e ka vjedh vjelladutja

 65. G-Boy Official

  Duken artistat qe nuk blejn klikime @elvanagjata big talent 😍😍😍

 66. Eno Eno

  kot fare

 67. ilir zhdrella

  Elvana tlumt shm bukur 🎶🎶🎶🎶🎶🎼🎼 of Kosova

 68. N. Sh.

  Elvana 😍😍❤️🇲🇰🔥

 69. Dracon and Dracaena Illyrian Serpent Pair

  Kjo kenge kerkon me shume kritika leçitese 😋

 70. Sasho Raychev Official Channel

  June 2018

 71. Sasho Raychev Official Channel

  Greetings from Bulgaria and Albania.

 72. gramoz boshnjaku

  ELVANA ME BUKUR I KE BERE KENGET E TJERA KU ISHE VETEM SESA ME KETE GABELIN POR AS TI NUK KE KENDUAR BUKUR
  😮😮😮😮😮😮😮😨😨😨😨😨😨😨😴😴😴😴😴NA MORI EDHE GHUMI TASHI NA QMENDE MON DEBILE ISHE SEKSI DIKUR POR KY GABELI DHE KENGA TA PRISHEN KREJT MOS SHKRUAJ ME BUDALLIQE SE NA E SHPIFE

 73. Rudi Kolndrekaj

  Kanga po tingllon sikur me knu jenifer lopes n 2003

 74. Flavia Sulollari

  You are the best Elvana !!!

 75. Llambi Tarusha

  albania💜💛💜❤

 76. Gersi Domi

  Very very good

 77. Frasher Vogel

  "Anglishtja me Elvanen si Hitleri me hebrenjte"

 78. Sibora Cela

  Elvana eshte talent, e vetmja gje qe me vret shume veshin eshte theksi i anglishtes shume e shqiptezuar...e kjo ste lejon te shijosh kengen.. Per ne shqiptaret, por Mbase te huajve si ben pershtypje..

 79. KING JULIAN

  Elvana Gjata and Arilena Ara gonna make great career!!!

 80. KING JULIAN

  Fuck globalization

 81. Genta Jakaj

  I love you Elvana Gjata my Albanian sister

 82. Genta Jakaj

  im in love with this song xxxxxxx

 83. gang shit

  Kuu qfar theks tek gerrma "r",qysh u mashtrove me publiku se

 84. Gersi Domi

  Bravo elvana

 85. Nicko Kasmi

  LOL why don't this tune make it to the top its very nice ,,

 86. Deborah Nickson

  Elvana je shum e mbaruar...ty asnj s'ta var prandaj vete dhe le nam andej edhe pse Flori te ka kushtuar nje keng q t'i thot mire te tra se te pelqen mr shume i dejvid guetes..... kurv e mutit
  Ngele duke ua len atyre je 0 n cdo drejtim
  Shko q.u kur thot Flori Mumajesi

  Deborah Nickson

  Ju qe beni q beni dislike te ky com jeni rq ta dini....j

 87. Rezarta Caushaj

  Weird in the beguining but it grows on you the more you listen to it

 88. Avon Boy Hip Hop

  subscribe EEA BOOSAT grupi me i ri i hip hopit Shqiptar

 89. why dont we

  💞💞💞💞

 90. Zanna Hagjaj

  👍🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪♥️

 91. Der Kritiker

  Nje kenge per tu vleresuar dhe nje plus te madh nga mua... Çfare nuk kuptoj, eshte ajo e cila te tjeret japin nje mospelqim te kenges, perse e merni mundimin gjithmone ne negativitet!? "Injoranca jeton akoma..."

  Urime per kete super kenge...👍👍👍👍👍❤

 92. Luan YT

  Elvana Gjata je kengetare shum ebukur me pelqejne kenget e tua