Elvana Gjata - Mike Lyrics
[John Shahu:]
Hey ti mike
Diten kur me the se ike
Zerin ti shpirtin ma fike
E kam dit ti nuk vjen me
Ti shkove
Ne qytet tjeter u ndodhe
Dhe gjysmen time e more
E kam dit nuk vjen me

[Elvana Gjata:]
Ai s'din sa du
Me ke rrin me dit sa du
Ku je tash me dit sa du
Si ndalum ditet iken
Asnjehere me nuk u lidhen
Jemi rrit tani my baby

[John Shahu & Elvana Gjata:]
Ndonjehere me merr
Malli per ty me merr
O sa shume me merr
Historia na ndau
Po sikur ne te ishim bashke
A thu do ishim dasht

Hey ti Mike
Diten kur me the se ike
Zerin ti shpirtin ma fike
E kam dit ti nuk vjen me
Ti shkove
Ne qytet tjeter u ndodhe
Dhe gjysmen time e more
E kam dit nuk vjen me

Drinking the night away
All the memories I replay
I kerkoj por ty nuk te gjej
Si ndalum ditet iken
Asnjehere me nuk u lidhem
Jemi rrit tani my baby

[Ledri Vula:]
Em ki pas 2000 puthje ngat
Tash em ki 2000 puthje larg
2000 puthje larg
Tik, tik, tik, tik tak
Zemres mos i jep ti attack
Oh nah nah
Vet ti ike e na le (nah nah)
Afer meje mo nuk je (nah nah)
Po du me dit hala a m'njeh (Ah ah ah)
Ki menu i ki po si ke n'dore ti
Po si po si ke po si ke n'dore ti
Syt e menen tem mo si ke n'dore ti
Jo jo, pse si ke n'dore ti
Prej dites qe ki shku ti ky djali nuk flen
Bota e vogel nese m'ki hala en men
Hapat ecin drejt rruges ku neve afer na bjen

[John Shahu & Elvana Gjata:]
Hey ti Mike
Diten kur me the se ike
Zerin ti shpirtin ma fike
E kam dit ti nuk vjen me
Ti shkove
Ne qytet tjeter u ndodhe
Dhe gjysmen time e more
E kam dit nuk vjen me

[Elvana Gjata:]
Kur ti me the se ti ike
Zerin dhe shpirtin ma fike
Zerin dhe shpirtin ma fike
Kur ti me the se ti ike
Zerin dhe shpirtin ma fike
Zerin dhe shpirtin ma fike

Other Lyrics by Artist

Rand Lyrics

Elvana Gjata Mike Comments
 1. red boy

  from piraeus city ♥️⭐⭐⭐⭐⭐♥️

 2. Emili Toshkallari

  from Albania

 3. Koca Konak

  Salih & Sadet 😂

 4. Elda Bare

  💖💖💖😻

 5. Ana Arlauskaite

  I am from. 🇷🇺

 6. Ana Arlauskaite

  I love this song but I am from Russian

 7. alexander turtak

  😍😍😍

 8. Mila Hak

  Albanian🇦🇱🇦🇱🇦🇱 and Armenian 🇦🇲🇦🇲🇦🇲Music is the beeesstt

 9. XRlady

  Love from Armenia ❤️❤️❤️🇦🇲

 10. Denisa Păltineanu

  Greetings from Romania😍😍💗 I love it😍💎

 11. PīTcĥa PäiAŕe

  Bukur bukur ;)

 12. TOP 10 MONTENEGRO

  Elvana ljepotica😍

 13. TOP 10 MONTENEGRO

  Bravo vam ga.Kosovo je Albanija😍😍😍

 14. Xhemajl Krasniqi

  sejd zajqevc prej halit Gashit

 15. Lela Santikou

  Shum kenge e bukur❤❤

 16. Kasilda Biba

  ❤❤❤❤💋

 17. caca goderdzishvili

  Trop classe

 18. Vilma Alijaj7

  iste halia

 19. sagitarius boy

  Mantab suara dan lagunya

 20. Mata Daniella

  Joó zene😋😋😋

 21. akos stomped u

  Why is this not on Spotify???

 22. Izabela Lace

  Sa buckur

 23. Katarzyna Al Dirawi

  Sounds littel like 🇮🇹

 24. ersa alsula

  Kjo keng esht super ❤❤L❤V

 25. Tati Tati

  Nuk eshte nje histori femijesh e verteta eshte ndryshe

 26. Tati Tati

  Une kam degjuar vajza qe qajne kur degjojne zerin e tij aq ze te bukur ka joni

 27. Tati Tati

  Se duhet thene qe kenga eshte kompozuar nga xhoni ose ndonje tjeter

 28. Tati Tati

  Kane nxjer vertet nje kenge te bukur

 29. Tati Tati

  Bravo john elvana dhe ledri

 30. Tati Tati

  Beautifule song from memaliaj albania

 31. Tati Tati

  Kush eshte ajo mikja mikja e xhonit ka qene apo e ndonje tjetri

 32. Tati Tati

  Hei ti mike diten kur me the se ike zerin ti shpirtin ma fike e kam dit ti nuk vjen me

 33. Tati Tati

  Tik tik tik zemtrs mos i jep ti atak o ana vet ti ike e na le ana afer meje me nuk je ana po du me dit hala a me njeh

 34. Tati Tati

  Duhet permendur fustani i elvanes i bukur por pse pikerisht i kuq

 35. Tati Tati

  Sbesoj se ka vertete lidhje me nje histori femijesh

 36. Tati Tati

  Me ben cudi fakti pse xhoni ka ardhur qe ngq australia per te bere muzike ketu ne shqiperi por gjithsesi ia vlen ta degjosh zerin e tij dhe mbi te gjitha ja vlen te degjosh kete kenge . Eshte nje kenge gozha e bukur dhe e ndjere pavaresisht se nuk dihet burimi ose e verteta . Ca njerez thjesht degjojn kengen por ca te tjeren i hyjne kenges me themel

 37. Tati Tati

  Kenga formoet nga poezia dhe eshte ilaci i shpirtit ne baze te nje ngjarjeje ose te ndjenje dashurie per dike dhe eshte frymezim eshte gjithcka. E verteta qendron dhe duhet pranuar se askush nuk mbrohet dot nga dashuria ti mund te ndryshosh kendveshtrimin tend drejtimin tend dhe me pas te vazhdosh rrugen tende duke menduar se gjithcka ka mbaruar por gjithmone e verteta qe eshte vetem dashuria do te mbetet vetem ne zemer dhe ne mendje

 38. Tati Tati

  Oooo nah nah ose ooooo ana

 39. Tati Tati

  Besoj se e verteta eshte per nje miqesi qe ka mbaruar tashme por ka qene e paster dhe besnike

 40. Tati Tati

  Bravo korca qe ka nxjerr nje talent si john shahu bravo

 41. Tati Tati

  E kane bere bukur atje kur fillon ledri por refreni eshte shume i bukur

 42. Tati Tati

  Shume e bukur si kenge por nuk e thone te verteten kush e ka krijuar dhe per ke eshte krijuar

 43. star ship

  🤩🤩😍😍😘😘😊☺🤗😇🤤🤤🙌🙌👌👌👏👏😭

 44. Katarzyna Al Dirawi

  Perfect and so amazing 😉

 45. Natasha natii

  Hit sot data eshte 10 korrik 2019 edhe une e degjoj ende kete kenge 😍😍

 46. Begajta Gomez

  2021?❤️

 47. Mirela Gega

  Aij djal eshte fatasti te kega

 48. Dashuria Ime

  Elvana cfar femer e forte

 49. Mirsada Zeneli

  Najdolia pesma

 50. BLACKBULL Official

  amazing style hot sexy

 51. Marko Markuli

  Kenge labe

 52. Iena Reevs

  Kiss from Palermo brothers albanian !!❤️ Sicily feat Albania❤️

 53. B J

  po sikur te vinte mike 2 🙄🧐🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 54. Hana Elmazi

  Keng e qelluar

 55. Hana Elmazi

  Keng e qelluar

 56. Ermal Sula

  Fantastic qe te tre...

 57. Béci Stóc

  like 2019💪🙏

 58. Ina Zyka

  Ledri eshte jashte loje tek kjo kenge 👎

  Dashuria Ime

  Ina Zyka ekane mare vetem per shikime 😂🤣

 59. Dua Basha

  Love from Russia 🇷🇺

  Hajgare bre prej kosoves❤️

 60. Lilit Mardanyan

  Elvana krasavica 🌸 🎶

 61. Evyan

  ELVANA🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 62. Mishel Prifti

  Wow hera e pare qe shoh nje kenge shqiptare me 68 mln views.

 63. Lady Bug

  Beautiful language= beautiful song !

 64. popullore Zamira

  Super KENG

 65. Marsia Mata

  Urime per kengen!! Fale Xhon Shahut kenga doli me e bukur!!

 66. tibikee

  Dorina ujabb áldozata XDD🖇😂

 67. Breza Illyria

  I miss Albania😌

 68. aleksander mjeshtri

  💘💘💔💔🇦🇱🇦🇱🇦🇱😭

 69. zuzana gaborova

  krasna pisnicka

 70. Cosmin Duhu

  Hi from romanian beautiful muzic beautiful elvana kisssss

 71. Emira Selimi

  🍐🍊🍓🍐🍊🍓🍐🍊🍓🍐🍊🍓🍐🍊🍓🍐🍊🍓

 72. Esmeraldito Prishka

  Era isterfi ledri vula shume pis.’ 👄👄👄👄🤘👌

 73. albulena ferizi

  Sehr schön

 74. elaine veloso

  Gente vcs podiam me dizer que idioma que eles falam ou cantam se e inglês ou espanhol

 75. landa mazreku

  Kkdodokkdosjkeien

 76. Xhino Kasmi

  HOW CAN YOU EVEN DISLIKE THIS SONGGGGG 😵😵

 77. Jose Santos

  Elvana you are one of my favorite voices so Amazing luv you alot from USA 🇺🇸

 78. Yassine Rawi

  Morocco

 79. Attila Nagy

  Dzsenifer kedvencem 😘😘😍😍😍😍😍😍😍

 80. Enea Sina

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 81. Semih v

  Maashallah what a song❤️❤️ Love from SOMALILAND!❤️

 82. Vanessa Mulleti

  👍👍💖😘😁😍😳😂

 83. jimi mat eng

  Nice songs

 84. albena neziri

  Bravoooooooo ledriiiii vulaaaas

 85. Kejsi Llulla

  Te dua shume Elvana!❤️❤️❤️❤️❤️

 86. Veronika Gyongyosi

  💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖😍💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖❤❤❤❤❤❤❤

 87. Piotrek Radomski

  From POLAND! 😍💪🇵🇱

 88. Der Universale

  Ledri Vula destroryed the whole atomosphere of this Song!!!
  Besian Durmishi, YOU ARE SO SILLY :D