Elvana Gjata - Forever Is Over Lyrics
Been going back and forth in my mind
Tryna reading between the lines
When the flame burns out, will you leave, oh?
Or will you find a new fire to ignite?

At the end of the story
Will you be ready to start part 2
Look back on our journey
Don't forget everything we've been through

When forever is over
Will you be here?
When forever is over
Will you be here?
Will I have your soul in every way?
Promise to love you after that day
Forever is over
Will you be here?

You never miss home 'til it's gone, no
So it's best that we right all our wrongs, oh
If you ever see the pain in my eyes, my eyes
Just hold me down and it won't be there long

When forever is over
Will you be here?
When forever is over
Will you be here?
Will I have your soul in every way?
Promise to love you after that day
Forever is over
Will you be here?

When forever is over
When forever is over
Will you be here next to me?

Other Lyrics by Artist

Rand Lyrics

Elvana Gjata Forever Is Over Comments
 1. Music Video

  2020, still one of my fav songs!! #Elvana Queen 👑

 2. Eni Karaj

  🤩🤩🤩🤩😍🎉🎉🎉🎉

 3. Mirela Meta

  Best ever 🔝🔝🔝🔝🔝🔝

 4. kiko kiko

  Ne kte keng elvana ja ka kalu dua lipes pse elvana nuk konkurove me krete keng ne eurovizion 😒😔😢

 5. Ilda Kodra

  Bellissima..ho la pelle d'oca!!!Suksese dhe shpresoj te shikoj ne mtv..hapi krahet shqipe dhe x bot fluturo..😍

 6. rocklesson86

  I am liking your voice. You can sign.

 7. Inn WesT

  Elvana ❤❤❤

 8. Jose Santos

  She is one of my favorite singer from way back 2011 i don't understand her language but i luv all her song's and now she songs in English oh my this amazing🐺

 9. Yo Yo

  Where are the Eurovision-Fans ? 😍❤️

  Liljana Sufaj

  Here.👍

 10. Kristina R

  this song is amazing!!!❤❤❤❤ succsess elvana💖

 11. laidi imeri

  Bravo elvana gjata per kete keng te mrekullueshme ti je fansi jem te ndjek shume

 12. Erjon Vrapi

  I love this song at her voice have so understanding for life elvana what can remain sucses

 13. Ardian Cera

  Elvana jone e talentuar
  e bukur klas i lindur
  se kuptoj pse nuk kane klikimin e merituar
  kenget e tua
  je e mrekullueshme ne ate qe ben
  ti je elvana jone e paarritshme
  kenget e tua i degjoj pafundesisht....zemer mos vdeksh kurre
  SONILA 2019

 14. Arli Arli

  🧡🧡

 15. Mls W553

  💋💋💋💋💋💋💖💖💖💖👑👑👏👏👏👏👌👌shume bukur kenga me e bukura nga te tuat

 16. Alba Musa

  Sei bellissima ti adoro bellissima tu 💖💖💖❤️❤️❤️⭐️⭐️⭐️⭐️forever e

 17. Elisabella Rizaja

  I listen to this every single day since this song came up!! She's magic..💛

 18. Llambi Nasi

  Super kenge ! Bravo Elvana

 19. Ermal Myftaraj

  e ke qare kte kenge ... love it

 20. Flour Dm

  Superrrrrrr starrrrrrr Elvana🌠🌠🌠🌠🌠🌠

 21. Xhes XOTWD

  Me doli ne suggested...the power of LLT 😂

 22. Hermal Iljazi

  Bravo 👏👏👏

 23. Sebastjan Ahmetaj

  E kam degjuar, dhe do ta degjoj nje ze i mbrekullueshem elvana je nje artiste e shkelqyeshme, dhe do vazhdoj ta degjoj kete kenge nje nga kenget me te bukura qe kam degjuar

 24. BRUNO GJONAJ TV

  kam degjuar fyerje drejt nje kengetareje me plot fam por elvana asnjehere nuk i sheh komentet negative sepse ajo nuk eshte kur negative vetem nje njeri negativ mund te shoh komentet negativi te veta gjithmone nje njeri ecen para e nuk pyt asnjehere per komentet negative te veta prandaj jepi elvana gjata

 25. Stef Enri16

  Amazing Song
  Congratulations from 🇻🇪 Venezuela

 26. fat lam

  Goo for more and more ,never stop 😍you are the best 👏

 27. agim qose

  eeeelvana gjaaaata eshte nje diell qe shkelqen si inxhi,por per lakuriqet e nates,i duket si hon i zi,s ei vret rrezja e diellit.

 28. Berkan Taşçı

  I am in love with the song, Perfect singer. CONGRATULATIONS 😍😍😍😍

 29. id_ _

  gorgeous bby you got it we love you and support you honey lyyy princess

 30. TIM HIDRI

  Kur kendon shqip dukesh si mbreteresh

 31. Valbona Salihi

  Theksi 000 . Zeri100000

 32. Filatov

  Amazing, your level is worldwide

 33. BerBiz Portal

  edhe klipi i mir osht

 34. david gulija

  dikur ste lejonin te kendoje vete disa kenge per partin tani shkelqejne pavarsisht disa kengetareve trupore por disa meritojne nji bravo te madhe suksese albania popull unik jess me ty e per ty shqiperia ime🎼🎼🎼🎼🎼🧚‍♂️🧚‍♀️💤

 35. Margherita MERY

  Brava Elvana from italy👍🏽👍🏽

 36. Manmadharao Degala

  Wonderful

 37. Eliezer Elcarte

  Am i the only one from the Philippines here? 🇵🇭🇵🇭❤️❤️

 38. atdhe plakolli

  Edhe pse me pelqen çdo kenge e elvanes definitivisht nuk eshte per muzike ne gjuhen angleze .

 39. Miguel Esquivel

  dua lipa with a mix of normani

 40. Anton Jaha

  Po te ishte me më shumë shpirt kjo këngë do ishe ne lartë

 41. Sharp_Jorin 87

  per shqiperi te duam tek eurovisioni elvana te duam shum!!!

 42. The Fat Boy

  I love this song, this remind me of my holidays in Albania 🇦🇱
  Greetings from Poland 🇵🇱 ideal composed song

 43. dünyevi dünya

  Eurovisionnnnnnnn

 44. PUNE DORE

  KETE KENG E KE NABER UAN.

 45. The Fat Boy

  I was in my Albania on my last holidays, and this song makes me im missing this country more. Much greetings and luv from Poland

 46. Manuel Ivan Villa Martinez

  So Far Away 2.0

 47. Waliul The 'Wall·E'

  that was good.

 48. Landri Mecaj

  Elvana ishalla sa me lart uroj te arrish ne karrieren tende
  .
  Sa per keta te djegurit qe bejn komente ironizuese as mos ta ndjej hic sepse jan thjesht disa krijesa te pavlera dhe numri 0 do te thot shum per ata 😉😉😉

 49. milja Mehmeti

  Where was this filmed ?

  Geg Toska

  Arizona

 50. Zaida Llavanji

  Death valley US?

 51. Lara Xhimi

  Sempre più grande

 52. Slim Shady

  perfect!

 53. xhensila marsel

  JAM KRENARE QE JAM SHIPTARE bravo elvana ♥❤♥

 54. Ardian Sylaj

  to write all of our ons? those are a lot. ;)

 55. Nasa DeeJay

  will you be ready to start part qu (2 two) hahahhahahahah...

 56. Massimo Remis

  une jam shume i previlegjuar se kam pare live koncertin e saj e kam nje cd te firmosur nga Elvana. ...
  ELVANA JE FANTASTIKE

 57. fansja noizyt

  Heeee ku na bejn disa si moralista o zot, o elvana o yll bote mos e vrit mendjen se je njishe, shakira kur kendonte anglisht ishte katastrof dhe ka sukses sepse ka talent. Dhe ti do mesohesh dhe do kesh sukses se ke talent. Prndj ju qe jeni kundra elvanes i marshi tkeqen se si elvana askush sbehet dot, ma e mira je vec vazhdo yll se shqiptaret pa u bo e famshme si rita apo dua lipa vec do jen kundra teje, pastaj kur tkesh fam do shkruajn i'm proud of you se jan 500 ftyrsha prndj.

 58. Marinela Kananai

  Ti duhet te vesh ne Eurovision <3

 59. Mažoretky Elité

  pecka !

 60. RioluFan1987

  The beat is lit. I like it.

 61. Ardian230

  This moment when the chorus beginns and she shouts FOREVER IS OVER, will you be here... goose bumps

 62. Ddjfhsg Cfbffbf

  Kush e shan elvanen ja marrt tan tkeqen edhe sepse nuk ka te keqija . Kjo asht nji thesar i miziks shqiptare zoti te rujt zerin karrjeren dhe jeten elvana sepse ti je nje yll dhe sepse na duhesh shum bile 😍 !!! Shuuuummmm rrespekt per elvanen ton te dashur - NGA SHKODRA MARKU !

 63. Ddjfhsg Cfbffbf

  Kush e shan elvanen ja marrt tan tkeqen edhe sepse nuk ka te keqija . Kjo asht nji thesar i miziks shqiptare zoti te rujt zerin karrjeren dhe jeten elvana sepse ti je nje yll dhe sepse na duhesh shum bile 😍 !!! Shuuuummmm rrespekt per elvanen ton te dashur - NGA SHKODRA MARKU !

 64. Ilir Hamzi

  Me pelqen shume kho kenge

 65. # lm lm

  Very good song!!!

 66. RaphaCool Johnson

  Nice👍👍💕🔥

 67. Toni Toroveli

  Te lumte moj vajze... Na kenaqe shpirtin... I kthehem gjithmone kesaj kenge dhe me pelqen edhe me shume

 68. Jim London

  Nice song but you tell this song make by David Guetta
  Were is David ????????

  Vijay

  He's the Producer

  ZONE X

  Guetta wanted to give Elvana all the credibility.

 69. MR. S

  David guetta🔥🔥🔥🔥

 70. khallo atheer

  wher she is from ???
  i com from kurdistan iraq

  Geg Toska

  khallo atheer Albania

 71. Esmeralda Berisha

  Super je te pelqej shume si kengetare 😘😘😘😘❤❤❤❤

 72. NIDA lIkA

  Love you sooooooooo much elvana❤️❤️❤️❤️❤️😍😍😍😘😘😘💖💖💖💖

 73. ses mütehassısı

  çok güzel... beautiy girl and song

 74. Arjela Hasa

  shpresoj te jesh frymezim per shume kengetare te tjera shqiptare qe duan te lene pas gjurme sic ke bere ti.. ke kenduar disa kenge qe krahasohen me kenget qe ne te gjithe shqiptaret kemi kenduar nder vite dhe kjo do te thote shume... pergezime te sinqerta per nivelin qe ke arritur dhe presim sukseset e tua ne vazhdim!!!

 75. Jimmy Sharavolli

  This definitely looks like Utah

 76. Fexhi Krasniqi

  😍😍😍I Love this Song omg 'Im the 1000 comment

 77. Nëpër Qiell

  Uen forevër iz ouvër uill ju bi hir

 78. Mirela Zogaj

  👑👑👑👑👑👑👑👑💎💎💎💎💎💎💞🌟🍇

 79. Fredi Bejdo

  2018 ❤❤👏👏👏

 80. Lu Pali

  Beautiful song, beautiful voice, beautiful Elvana 🤗🤗👏👏 superstar. 😘😘👍👍

 81. Pratik

  David Guetta😘

 82. Thaddeusz Thomaszewsky

  2018? Greetings from Croatia, we love Albanian music ❤

 83. miranda 1

  2018♡♥♡♥

 84. Tea Spahiou

  Bravoooo💝

 85. ibor ibo

  Bravooooo je numer 1bravoooo

 86. Besjona Hoxha

  super song

 87. binu Scharrer

  Perfect Honey...suksese gjithmone ❣💫

 88. Zhani Murati

  as anglisht folsit se kuptojn kte te shkreten 😂

 89. Ella

  This comment is toward all the commenters (including elvana)
  Now, firstly her english may not be perferct but it's not that the case
  And yeah who cares that the famous David Guetta produced it
  But although the rythym of this song is special and good
  I respect everyone's opinions about this song but still we should concertrate on the emotions and message that the singer sends us .
  Elvana you're a very good and beutiful singer and I think that the song is a total success so I wish you all the best!

 90. Lindsay Ana

  Fan from germany😊💕

 91. Tila Sevai

  I love you😍you are just perfect 😙😙🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 92. Raif Hyseni

  $$$$$$ e droges shqiptare po "lindin dhe lancojne" "artiste" shqiptare ne arenen nderkombetare "....hahaha....asgje interesante , kopime te shpelara te zerave te njohur te muzikes boterore...pa nje identitet artistik...thjeshte FAST FOOD MUSIC........

 93. Nisi games Tv

  me ne fund doli kenga

 94. Esma Pepa

  Je si shpirte bravo Elvana

 95. enluida zdrava

  ♥♥♥